HERRYS magazín o realitách

Najčítanejšie články
V realitách sa cíti ako ryba vo vode. Z makléra sa za krátky čas vypracoval na šéfa predajného oddelenia. Dnes riadi tri pobočky a tím pätnástich maklérov. V dnešnom rozhovore vám Martin Marsina...
Počas slávnostného odovzdávania prestížnych ocenení CIJ Awards Slovakia 2016, ktoré sa konalo 1.12.2016 v  bratislavskom hoteli Grand Hotel River Park  získala spoločnosť HERRYS  už po piatykrát...
Marianna je súčasťou úspešného príbehu realitnej kancelárie HERRYS takmer od začiatku. Dnes vedie tím predajcov developerských projektov a pomáha naštartovať kariéru svojim novým kolegom. A práce...
Magazin

BÝVANIE V MESTE PREDLŽUJE ŽIVOT

Americkí vedci :) zistili, že obyvatelia miest žijú v priemere dlhšie ako obyvatelia prímestských oblastí a vidieka. Tento prieskum robili 40 rokov. Na Slovensku, podľa štatistík Infostatu sa obyvatelia Bratislavy, konkrétne okresu Bratislava 1, v priemere dožívajú o 1 až 7 rokov viac ako obyvatelia ostatných okresov Bratislavy aj Slovenska. Stredná dĺžka dožitia sa v Bratislave I pritom za posledných 10 rokov predĺžila o ďalšie 4 roky.

 

 

Lepšia dostupnosť zdravotnej starostlivosti

A nielen tej. Obyvatelia mesta strávia omnoho menej času dochádzaním za službami, zábavou, priateľmi a prácou. Priemerný čas strávený v aute je 50 minút. Predstavte si každý deň dlhší o tento čas, ktorý môžete stráviť lepšie. Nikde nemusíte meškať, pretože Vás žiadna doprava nezastaví.

 

Nemanuálna práca / vyššie vzdelanie

Ponuka pracovných príležitostí súvisí s dĺžkou života. Najmenej sa dožívajú ľudia v oblastiach s najvyššou nezamestnanosťou. Rovnako sa dá povedať, že viac príležitostí sa rovná menej cestovania a viac času s rodinou. Nemanuálna práca motivuje ľudí športovať a relaxovať, a teda implikuje zdravý životný štýl spojený rovnako aj so zdravým stravovaním.

 

Lepšie bývanie

Požiadavky obyvateľov miest aj mestských zastupiteľstiev na kvalitu bývania aj vzhľadom k meniacej sa klíme rastú. Bratislava ako hlavné mesto s najväčším podielom súkromných investícií sa od roku 2011 zmenila asi zo všetkých miest najviac. Novovznikajúci downtown, nábrežie Dunaja, zahusťovanie centra, to všetko vedie k lepšiemu využitiu mesta a prináša jeho obyvateľom prepojenie nových miest so starými a taktiež lepšie využívanie jestvujúcej infraštruktúry. Moderné technológie sa začínajú štandardne využívať aj v rezidenčných projektoch a developeri už rozumejú, že verejný priestor, zeleň a použité materiály sú aspekty, za ktoré si je klient ochotný priplatiť.

 

 

Sociálna interakcia

Na rebríčku faktorov, ktoré najviac ovplyvňujú dĺžku života, je na prvom mieste práve sociálna interakcia. Mať okolo seba ľudí, mladých ľudí, s ktorými vieme aj prehodiť pár slov aj zdieľať časť svojho života, je pre jeho dĺžku najdôležitejšie. A kde je lepšie miesto, ako v centre, na kávu alebo obed? Tu niekoho stretnete, aj keď nechcete :)

 

 

Čo môžete urobiť pre predĺženie svojho života ešte dnes?

Jedzte a pite zdravo a hýbte sa viac. Najzdravším a najprirodzenejším pohybom je chôdza. Doprajte si ten luxus a choďte do práce pešo. Bývajte v centre.

 

Pre viac informácií o bývaní v centre kontaktujte realitnú kanceláriu HERRYS.

„Pri rozhodovaní o predaji môjho bytu v Ružinove som oslovil realitnú kanceláriu HERRYS. Od prvého stretnutia s pánom Daněkom som bol spokojný s jeho ochotou, profesionalitou a pozitívnym prístupom k práci. Celý priebeh predaja prešiel podľa dohodnutých podmienok, a to ešte v rýchlejšom čase ako som predpokladal. Viem, že v budúcnosti by som sa obrátil opäť na pána Daněka a celý kolektív RK HERRYS. Prajem veľa úspechov a spokojných klientov.“

Martin Hodál

Viac referencií