30. november 2020

METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde

Autor HERRYS
METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde

Do lokality Mlynských Nív – nového downtownu Bratislavy prináša nové bývanie aj projekt METROPOLIS. Jeho názov prezrádza, že sa jedná o bývanie prezentujúce mestský životný štýl situovaný v novom centre hlavného mesta. Prémiovosť projektu zvýrazňuje aj navrhovaný štandard v zmysle použitých materiálov a technológií.

MESTSKÉ BÝVANIE

Bývanie v centre Bratislavy sa dá právom nazvať mestským bývaním. Ponúka totiž v rámci pešej dostupnosti všetku vybavenosť od škôl a škôlok, cez mestské úrady, nakupovanie a zábavu až po ľahkú dostupnosť športovísk, verejnej dopravy a zdravotnej starostlivosti. V tejto lokalite sú a budú vždy mať svoje priestory aj tí najväčší a najlepší zamestnávatelia. Tu sa budú vždy všetci stretávať na kávu alebo obed, či už tu budú pracovať, bývať alebo prídu na víkend do Bratislavy. Dopravná dostupnosť, množstvo možností na parkovanie a veľká pestrosť služieb – to budú najväčšie magnety tejto lokality. Mestský životný štýl – to bude bývanie v tejto lokalite.

VYSOKÝ ŠTANDARD

Úroveň architektúry a použitých materiálov prirodzene nadväzuje na vysoké nároky záujemcov o bývanie v centre. Bývanie je navrhnuté na efektívnych pôdorysoch s dostatočnými úložnými priestormi, s prepojením dennej časti bytu s exteriérom. Projekt ponúka nielen bývanie pre mladých, ale taktiež aj pre páry alebo rodiny.

Verejné priestranstvá sú navrhnuté maximálne priateľsky pre chodcov. Všetky autá obyvateľov sú parkované v garáži a v okolí projektu bude automobilová doprava prakticky nulová. Zelené priestranstvá budované v rámci projektu nadväzujú na iné podobné plochy susedných projektov. Spolu tak vytvoria jednu ucelenú zónu bezpečia a oddychu.

METROPOLIS prináša aj vysoký štandard v rámci zariadenia a vybavenia bytov. Vníma požiadavku na technologickú vybavenosť, ktorá má prinášať komfort bývania s čo najmenším vplyvom na životné prostredie. Každá jednotka je preto vybavená stropným kúrením,  stropným chladením, rekuperáciou vzduchu a exteriérovým tienením. Drevené podlahy, veľkoformátové obklady a značková sanita sú základ pre udržateľnú kvalitu.

Nový downtown Bratislavy sa postupne rozrastá o nové projekty a o ich popularite svedčia rastúce ceny bývania v tejto lokalite a v nových projektoch. Obnova Mlynských Nív v podobe novej stanice, pripravovaného obchodného centra, postupne dokončovaných alebo rozostavaných projektov nasvedčuje, že investícia do bývania si svoju hodnotu nielen udrží, ale jej cena v čase určite porastie.