Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Najviac nepredaných bytov v Bratislave sú trojizbové

27. apríla 2013 (bratislavskenoviny.sk) - Najväčší podiel z nepredaných bytov v Bratislave počas 1. štvrťroka 2013 tvorili 3-izbové byty. Z celkového počtu 2885 bytov ich je 38 %. Informovala o tom na základe vlastného prieskumu realitná kancelária HERRYS. "Najväčšia ponuka je už tradične v kategórii trojizbových bytov, nasledované sú dvojizbovými," uviedla spoločnosť HERRYS.

Celkový podiel 2-izbových bytov dosiahol 36 %, 4-izbových 13 % a 1-izbových 10 %. V porovnaní s ostanými kategóriami je momentálne na trhu hlavného mesta najmenej bytov k dispozícii s 5 a viac izbami. Ich podiel celkovo predstavuje zhruba 3 %. "Spoločnosť HERRYS eviduje najviac nepredaných bytov v Bratislave I a Bratislave II, najmenej v Bratislave IV. V mestskej časti Bratislava V je najviac dokončených nepredaných bytov," konštatovala realitná kancelária.

Počas prvých troch mesiacov tohto roka kopíroval dopyt po bytoch ich ponuku. Okrem 3-izbových bytov sú obľúbené aj 2-izbáky. V ich prípade je záujem kupujúcich podporený najmä poklesom ceny, vďaka ktorému sú dostupnejšie pre širšiu vrstvu záujemcov. "Veľkú porciu predaných dvojizbových bytov tvoria najlacnejšie bývania v rekonštruovaných objektoch," zhodnotila spoločnosť.

So spoločnosťou HERRYS spolupracujeme od roku 2011. Už po úvodných stretnutiach sme vedeli, že našim partnerom sa stala veľmi ústretová a proaktívna spoločnosť, ktorá vie vždy poskytnúť aktuálny stav na trhu s adekvátnymi odporúčaniami na zlepšenia predajných nástrojov. Vo veľmi krátkom horizonte sa ukázala ich predajná dravosť a na základe ich úspešných výsledkov spoločnosť HERRYS vyhrala aj našu vnútropodnikovú súťaž Najlepšieho predajcu za rok 2011. Ich predajné aktivity nám potvrdili, že vzájomná spolupráca nám prináša kvalitné zastupovanie pri predaji našich projektov.

Anita Štefány, sales and marketing manager GTC Real Estate
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť