18. október 2021

Realitná kancelária HERRYS spúšťa online prieskum o bývaní. Cieľom prieskumu je zistiť preferencie kupujúcich a prispieť k zlepšeniu kvality bývania v BRATISLAVE a okolí

Autor HERRYS
Realitná kancelária HERRYS spúšťa online prieskum o bývaní. Cieľom prieskumu je zistiť preferencie kupujúcich a prispieť k zlepšeniu kvality bývania v BRATISLAVE a okolí

Trh s bývaním prechádza neustálymi zmenami. Za posledných 10 rokov sa v Bratislave predalo 31 000 nehnuteľností v novostavbách.  Aktuálna cena presiahla 4 000 eur za meter štvorcový. Spĺňa však súčasná ponuka kvalitatívne požiadavky súčasných kupujúcich? Odráža požadovaná cena dopytovaný štandard? Účelom online prieskumu, ktorý od dnešného dňa spúšťa realitná kancelária HERRYS je poznať aktuálne užívateľské hľadisko.

Dopyt sa vyvíja, kupujúci sú rozhľadenejší a ich potreby sú odlišné, ako boli pred niekoľkými rokmi.  Súčasná ponuka na trhu s nehnuteľnosťami však nie vždy a v každom projekte zodpovedá týmto zmenám a trendom. RK HERRYS preto realizuje prieskum, ktorého cieľom je získať tú časť  informácií, ktoré chýbajú developerom a projektantom, aby mohli pozitívne ovplyvniť užívateľskú kvalitu budúceho bývania. Dotazník obsahuje 26 otvorených otázok, ktorými prieskum zisťuje, čo je pre kupujúcich dôležité v nadväznosti na ich užívateľské skúsenosti, aké bývanie preferujú, v akej lokalite, s akou dispozíciou, v akej výmere, či kupujúci preferujú kuchyňu spojenú s obývačkou, či byty s balkónom alebo lodžiou.

„Poznáme všeobecné preferencie kupujúcich, ktoré urobili na základe svojich rozhodnutí z možností, aké mali v danom čase na výber. Nepoznáme však ich užívateľské skúsenosti, z ktorých by mali projektanti pri dizajnovaní nových projektov vychádzať. Výsledkom prieskumu by malo byť bývanie, ktorého kvalita pretrvá veky,“ Filip Žoldák, HERRYS.

Do prieskumu sa môže od dnes zapojiť každý, kto má 18 rokov a viac, a to vyplnením online dotazníka na https://herrys.sk/dotaznik/prieskum. Prieskum potrvá v termíne do 18.11.2021. Vyhodnotenie prieskumu sa uskutoční v termíne od 18.11. 2021 do 25.11.2021. Výsledky budú následne zverejnené formou tlačovej správy a na www.herrys.sk.