Záhorské sady

Výnimočné pozemky pre výnimočný život

Pozemky, ktoré uspokoja aj tie najnáročnejšie požiadavky. Všetky inžinierske siete už máte pripravené.

Záhorské sady

Výnimočné pozemky pre výnimočný život

Predstavte si, že sa po pracovnom dni v ruchu a zhone veľkomesta vraciate do pokojného príjemného prostredia svojho domova. Spolu s rodinou si užívate pohodu ničím nerušeného života v modernej a urbanisticky jedinečnej štvrti. Nachádzate sa v priamom kontakte s prírodou, na úpätí Malých Karpát, a predsa ste od centra mesta vzdialený len niekoľko minút autom...

 

 

Štvrť Záhorské sady je svojou polohou predurčená na to, aby vás a vašu rodinu preniesla z ruchu veľkomesta do oázy pokoja a života v priamom kontakte s prírodou. Táto lokalita predstavuje ideálne miesto na bývanie pre ľudí, ktorých profesionálne povinnosti držia v meste, ale vo svojom voľnom čase túžia po tichu a bývaní na tej najvyššej úrovni. Záhorské sady je výnimočný rezidenčný projekt nachádzajúci sa v atraktívnej Bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica na severozápadnom konci Bratislavy, v malebnom prírodnom prostredí na úpätí Malých Karpát. Územie bývalých ovocných sadov lemované Vápenickým potokom je od centra hlavného mesta vzdialené len necelých pätnásť kilometrov.

Slogan obce Záhorská Bystrica - moderná v tradíciách - vystihuje ideu tohto projektu. Jeho autori sa snažili o zasadenie modernej architektúry do krásneho prostredia na úbočí Malých Karpát s cieľom poskytnúť obyvateľom projektu vysoký komfort, čo sa im podarilo dosiahnuť aj vďaka vybudovaniu kompletnej infraštruktúry a poskytovaniu komplexných služieb údržby a správy objektu. Prostredie dotvárajú vysadené živé ploty, detské ihrisko či potok pretekajúci projektom.

Pozemky s výmerou od 770 m2 sú navrhnuté tak, aby každý obyvateľ projektu mal dostatočné súkromie. V rámci projektu sa nachádza relaxačná zóna s upraveným Vápenickým potokom a vybudovanou drobnou architektúrou.


Urbanizmus

"Naším východiskovým bodom a inšpiráciou bola krásna lokalita Záhorských sadov na rozhraní lesov Malých Karpát. Usporiadanie týchto otvorených priestorov bolo matematicky generované tak, aby vznikol jednotný súbor, prispôsobujúci sa topografii miesta a zabezpečujúci najlepšie výhľady a súkromie pre každý dom. Najočarujúcejším prvkom novej rezidenčnej štvrte Záhorské sady je zvlnený „živý (zelený) plot“ – prírodný element, ktorý sám osebe definuje pozemok každej budúcej vily a sceľuje územie do jednotného celku."

Serie Architects
Veľká Británia autor urbanistického konceptu

 

 

Urbanistický návrh popredného londýnskeho ateliéru Serie Architects vyzdvihuje prirodzené kvality územia a vytvára tak na pozemku s celkovou rozlohou 23 ha ponuku atraktívnych stavebných parciel s orientáciou a výhľadom podľa individuálnych požiadaviek. Štvrť Záhorské sady prinesie svojim obyvateľom komfortné bývanie v kultivovanom obytnom celku. Aj vďaka jedinečnému spojeniu kvalitnej krajinnej architektúry a prepracovaného mestského interiéru tak vytvára unikátne zázemie pre váš vysnívaný domov.

Živé ploty
Jedinečným a významným architektonickým prvkom štvrte budú stále zelené živé ploty, ktoré svojou výškou (2,5 - 3 metre) zaručia obyvateľom dostatok súkromia a esteticky doplnia prírodný charakter lokality.

 


Komfort a bezpečnosť

Komplexná správa areálu zabezpečí aj nadštandardné požiadavky obyvateľov, ako napríklad: upratovanie domácností a zabezpečenie technickej údržby, zimná údržba, a mnohé ďalšie. 

Kontrolovaný vstup do rezidenčnej štvrte zabezpečí pre svojich obyvateľov dokonalé súkromie a bezpečnosť v celom okolí. Nepretržitá strážna služba a kamerový systém dokonalo zabráni pohybu nepozvaných hostí.

 


Deti a relax

Rozľahlé detské ihrisko s množstvom atrakcií pre najmenších, ale aj staršie deti poskytne ideálne miesto na trávenie voľného času a zábavu v blízkosti domova a v bezpečí uzavretej štvrte.

Upravené koryto a okolie Vápenického potoka doplnené drobnou architektúrou poskytne ideálny priestor na prechádzky a relax.

 


Dvere do prírody

Záhorské sady sú priamo prepojené s malebnou prírodou Malých Karpát prechodovými bránkami v rámci areálu. Stačí prejsť pár krokov a ocitnete sa v tichom prostredí lesa s množstvom chodníkov a cestičiek vhodných na turistiku či cykloturistiku, ktoré vás zavedú či už do vyhľadávanej lokality prímestskej rekreácie Kačín alebo na obľúbené výletné miesto zrúcaniny hradu Pajštún.

Záhorská Bystrica a jej priame okolie ponúka budúcim obyvateľom celý rad možností na aktívne využitie voľného času, či už na rekreačnú turistiku, cykloturistiku alebo ďalšie športové či oddychové aktivity klubového a verejného charakteru – jachtársky klub, jazdecký klub, tenisové, squashové a petanqové ihriská.

 


Občianska vybavenosť a doprava

Záhorská Bystrica poskytuje svojim obyvateľom maximálny komfort kompletnej občianskej vybavenosti vrátane bežných služieb, ako sú pošta, obchody, kaviarne, reštaurácie, materské školy, základná škola, zdravotnícke, kultúrne a športové zariadenia. Ďalšou výhodou je aj blízkosť súkromných zariadení všetkých stupňov vzdelávania.

Záhorská Bystrica je v dosahu mestskej hromadnej dopravy, pričom zastávka je v pešej dostupnosti rezidenčnej štvrte. Autom sa do centra dostanete za necelých 15 minút a k vášmu pohodliu nepochybne prispeje aj blízkosť napojenia na diaľnicu s privádzačom Stupava – juh.

 


Pozrite si ponuku pozemkov, ktoré uspokoja aj tie najnáročnejšie požiadavky. Všetky inžinierske siete už máte pripravené.

S prácou pani Lucie Large som bola nadmieru spokojná. Mala veľmi dobrý celkový prehľad o trhu s nehnuteľnosťami a vedela odpovedať aj na všetky moje otázky. Vďaka jej korektnému a rýchlemu jednaniu sme nájomcov na náš byt našli pomerne rýchlo, pričom všetky záležitosti ohľadne prenájmu vybavila sama. Výborne sa mi s ňou komunikovalo, keďže bola veľmi flexibilná, dochvíľna a vždy pozitívne naladená. Kvôli jej nielen profesionálnemu, ale pre mňa dôležitému aj ľudskému prístupu, som ju už odporúčala aj svojim známym.

Miroslava Cabáková