Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Slováci o sťahovaní: Rozhoduje cena

19. marca 2013 (pluska.sk) - Mnoho Slovákov by so sťahovaním problém nemalo. Najčastejším dôvodom, pre ktorý sú ochotní zmeniť lokalitu, v ktorej žijú, je atraktívna cena.

Až 86 percent Slovákov ochotných zmeniť lokalitu, v ktorej momentálne býva. Najväčším motívom je pre nich atraktívna cena, vyšší štandard a väčší byt.-- Ukázal to prieskum spoločnosti HERRYS spracovaný na vzorke takmer tisíc respondentov.

„Zaujímavá je aj informácia týkajúca sa financovania vlastného bývania zo strany budúcich potenciálnych vlastníkov bytov. Až tretina respondentov by dokázala investovať do kúpy nehnuteľnosti s 50-percentným vkladom,“ uvádza na margo výsledkov prieskumu partner spoločnosti Filip Žoldák.

BÝVANIE NA MIERU

V rámci prieskumu nehnuteľností mohli respondenti svoje predstavy o budúcom bývaní zhmotniť do konkrétnychodpovedí od novembra 2012 do februára 2013. Ambíciou prieskumu je ovplyvniť budúce trendy výstavby novostavieb.

Kľúčovými kritériami na posúdenie preferencií Slovákov v oblasti kúpy nehnuteľnosti boli najmä lokalita, cena, dispozícia a veľkosť bytu či domu. Takmer polovica respondentov, ktorí sa zapojili do prieskumu, býva v súčasnosti mimo Bratislavy a bývanie by menili najmä pre atraktívnejšiu cenu.

Lokalita je tiež jedno z dôležitých kritérií, ktoré rozhoduje o výbere nového bytu či domu. Nasledujú požiadavky na oddychovú zeleň, dopravnú dostupnosť, parkovanie a občiansku vybavenosť.--- Z hľadiska veľkosti je najväčší záujem o trojizbové, dvojizbové a štvorizbové byty.

So spoločnosťou HERRYS spolupracujeme od roku 2011. Už po úvodných stretnutiach sme vedeli, že našim partnerom sa stala veľmi ústretová a proaktívna spoločnosť, ktorá vie vždy poskytnúť aktuálny stav na trhu s adekvátnymi odporúčaniami na zlepšenia predajných nástrojov. Vo veľmi krátkom horizonte sa ukázala ich predajná dravosť a na základe ich úspešných výsledkov spoločnosť HERRYS vyhrala aj našu vnútropodnikovú súťaž Najlepšieho predajcu za rok 2011. Ich predajné aktivity nám potvrdili, že vzájomná spolupráca nám prináša kvalitné zastupovanie pri predaji našich projektov.

Anita Štefány, sales and marketing manager GTC Real Estate
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť