Vyhľadávanie
Nové hľadanie

O akom bývaní snívajú Slováci: Chcú menšie trojizbové byty

17. marca 2013 (aktualne.sk) - Žiadne vzdušné jednoizbáky obrích veľkostí, ale praktické bývanie pre rodinu. Tak si Slováci predstavujú bývanie. Väčšina by si priala bývať v trojizbovom byte. Mnohí našinci sú so svojim súčasným obydlím nespokojní a radi by zmenili svoju adresu.

Aké byty chceme

Trojizbový byt, stačí aj veľkosť 65 až 75 metrov štvorcových, o takéto bývanie má záujem väčšina opýtaných v prieskume realitnej spoločnosti Herrys. Byt s tromi izbami si praje 37 percent opýtaných, zhruba štvrtina chce dvojizbový byt a rovnaký počet opýtaných by preferovalo, aby mal ich byt štyri izby.

Zaujímavé je tiež, že našinci si neprajú bývať na vysokom poschodí, viac než polovica opýtaných by bola najradšej, keby si našli bývanie do štvrtého podlažia.

Ochotní zmeniť adresu

Väčšina z tisícky oslovených by bola ochotná zmeniť adresu, na ktorej momentálne býva. Tvrdí to 86 percent respondentov.

Hlavnou motiváciou, kvôli ktorej sú Slováci ochotní sťahovať sa, je lepšia cena bytu alebo domu. No nie je im jedno ani to, kam by sa presťahovali, ako jedno z najdôležitejších kritérií uviedli lokalitu. Našinci si pri výbere bývania tiež všímajú dopravnú dostupnosť, zeleň, parkovanie aj to, či sa pri obydlí nachádza dostatočná občianska vybavenosť.

So spoločnosťou HERRYS spolupracujeme od roku 2011. Už po úvodných stretnutiach sme vedeli, že našim partnerom sa stala veľmi ústretová a proaktívna spoločnosť, ktorá vie vždy poskytnúť aktuálny stav na trhu s adekvátnymi odporúčaniami na zlepšenia predajných nástrojov. Vo veľmi krátkom horizonte sa ukázala ich predajná dravosť a na základe ich úspešných výsledkov spoločnosť HERRYS vyhrala aj našu vnútropodnikovú súťaž Najlepšieho predajcu za rok 2011. Ich predajné aktivity nám potvrdili, že vzájomná spolupráca nám prináša kvalitné zastupovanie pri predaji našich projektov.

Anita Štefány, sales and marketing manager GTC Real Estate
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť