Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Nový háj najlepšou obytnou budovou roka, Hájpark nasadil latku ešte vyššie

Projekt Nový háj  od spoločnosti ITB Development a Imagine Development získal prestížne ocenenie CE.ZA.AR za najlepší bytový projekt roka 2015. Jeho spoluautor a spoluinvestor Drahan Petrovič so svojím ďalším projektom Hájpark nasadil latku ešte vyššie.

 

Odborná medzinárodná porota na projekte Nový háj ocenila predovšetkým jeho flexibilitu, keď klienti mohli dokonca zasahovať do finálnej podoby fasády úpravami okien, loggii a balkónov. Architektonicky aj investične sa na projekte podieľaľ Drahan Petrovič, úspešný slovenský architekt, ktorý dlhé roky pôsobil v Kanade, kde sa špecializoval na výstavbu výškových obytných budov. Na margo ocenenia uviedol: „Cenu CE.ZA.AR vnímam ako potvrdenie správnosti smeru, ktorým sme sa vybrali. Cieľom každého nášho projektu je jeho harmonické umiestnenie do existujúceho prostredia. Sadíme stromy, budujeme parky, ihriská, priestory na stretávanie obyvateľov  – to všetko s cieľom priniesť vyššiu kvalitu života nielen novým, ale aj pôvodným obyvateľom“.

Presne v tomto duchu sa nesie aj ďalší projekt Hájpark, ktorý Imagine Development stavia na Kutlíkovej ulici v Petržalke. Novostavba sa nachádza v bývalom technickom areáli v lokalite lužného lesa, kde jej obyvatelia môžu  žiť plnohodnotný mestský život na prahu prírody. „Projekt budujeme ako komunitné bývanie. Nechceli sme, aby išlo  len o tých 50 či 100 metrov obytnej plochy za dverami bytu. Naopak, naším zámerom bolo vytvoriť podmienky, ktoré budú ľudí ťahať von. Bylinková záhradka, zeleninové záhony,  ovocné stromy, záhradné sedenie, jazierko, dobrodružné ihrisko, spoločenská sála, kaviareň, materská škôlka  - to sú len niektoré z vecí , ktoré budú mať obyvatelia Hájparku k dispozícii,“ hovorí Petrovič. Zdá sa, že dopyt po tomto type bývania je naozaj vysoký, ukazujú to predajné čísla. „Ľudia videli, čo sme dokázali s Novým hájom a vďaka tomu je záujem o byty na Kutlíkovej enormný. Prvú etapu sme kompletne vypredali ešte pred začiatkom výstavby a druhá sa hýbe podobným tempom, dokonca bez jediného billboardu,“  s úsmevom ďalej pridáva  architekt a developer v jednom.


 

Špecifickou črtou projektu Hájpark je podobne ako pri víťaznom Novom háji flexibilita. Každý z bytov má viacero možných dispozícií a záujemca si môže vybrať, bez navýšenia ceny tú, ktorá mu najviac vyhovuje. Oproti Novému háju je však presvetlená a prevetraná nielen kuchyňa, ale aj kúpeľňa, čo poskytuje klientom kvalitu porovnateľnú s kvalitou rodinného domu. Navyše, v každom byte je takzvaný Flex. Ide o samostatnú miestnosť s oknom, z ktorej na želanie klienta možno vytvoriť sklad, šatník, hosťovskú izbu, pracovňu, druhú kúpeľňu alebo ho jednoducho  pričleniť k izbe či obývačke.

Developer už v tejto fáze aktívne komunikuje s budúcimi obyvateľmi a projekt prispôsobuje ich pôžiadavkám. Vzhľadom na vysoký počet cyklistov napríklad zväčšil priestory na ich parkovanie.

Výstavba druhej etapy Hájparku bude ukončená na jar 2017. Jej súčasťou je 84 jedno- až päťizbových bytov s výmerou 36 – 142 m2. Výhradným predajcom projektu je realitná spoločnosť HERRYS

Článok bol uverejnený: http://reality.etrend.sk/byvanie/novy-haj-najlepsou-obytnou-budovou-roka-hajpark-nasadil-latku-este-vyssie.html

Tomáš Géci

Bol som mimoriadne spokojný s ústretovým a profesionálnym prístupom kolektívu realitnej kancelárie HERRYS. Využil som aj služby sprostredkovania hypotekárneho úveru. Všetko prebehlo vysoko profesionálne a bez akýchkoľvek komplikácií. Realitnú kanceláriu určite odporučujem a v budúcnosti určite využijem ich služby.

Tomáš Géci
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť