Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Kúpa bytu na prenájom je výhodná investícia

Spoločnosť HERRYS ponúka investičné byty v projekte River Park

3. júna 2013 (najnovsie.sk) – Investícia do bytu na prenájom je jednou z možností, ako si finančne prilepšiť a zároveň zhodnotiť svoje peniaze. Spoločnosť HERRYS zaradila do svojej ponuky investičné byty v projekte River Park Long Stay Apartments, ktoré je možné kúpiť už priamo s nájomníkom. Je investícia do luxusného bytu na prenájom dobrý nápad? Odborník zo spoločnosti HERRYS radí, ako postupovať a čomu sa vyhnúť. Výhody kúpy investičného bytu s nájomníkom. 

V prípade investovania do nájomného bytu ide o hmotný majetok, ktorým majiteľ reálne disponuje, čo sa nedá povedať napríklad o investícii do cenných papierov. Majiteľ pritom kúpou nájomného bytu zarába dvoma spôsobmi - má zisk z nájomného a súčasne nehnuteľnosť postupne získava na hodnote. „O luxusné byty bol v roku 2012 v Bratislave veľký záujem, takmer všetky sa vypredali. V prípade River Park Long Stay Apartments na cenu vplýva aj výborná poloha a vysoká úroveň bývania. O ich atraktivite svedčí aj fakt, že sú všetky byty v súčasnosti prenajaté,“ uviedol partner spoločnosti HERRYS, Filip Žoldák.

Špeciálnou výhodou kúpy bytu s nasťahovaným nájomníkom je, že odpadá nutnosť zháňať vhodných obyvateľov. Investícia sa tak začína okamžite vracať. River Park Long Stay Apartments ponúka služby na úrovni päťhviezdičkového hotela, ktoré pomôžu prilákať a udržať potenciálnych nájomníkov.

Investícia do nájomného bytu = automatický zisk?

Napriek dlhodobo vysokému dopytu po bývaní v novostavbách nemusí každý projekt zaznamenať úspech. Kúpe bytu na prenájom by mal predchádzať intenzívny prieskum trhu o vývoji cien nehnuteľností a charaktere dopytu. Je tiež potrebné získať čo najviac informácií o samotnej nehnuteľnosti a jej okolí, aby sa majiteľ časom nestretol s nepríjemnými prekvapeniami. Kúpa investičného bytu môže byť preto časovo náročná a investícia sa aj tak nemusí vydariť. Pre zníženie rizika sa preto odporúča spolupracovať s profesionálmi. „Naša spoločnosť sa okrem predaja nehnuteľností dlhodobo špecializuje na prieskumy a analýzu bratislavského realitného trhu. Vypracovávame kvartálne a celoročné analýzy vývoja trhu s rezidenčnými nehnuteľnosťami. Zároveň pre každý projekt, ktorý predávame, vypracujeme samostatnú analýzu jeho perspektívy do budúcnosti. Napríklad ponukou v River Park Long Stay Apartments sa HERRYS prispôsobuje dopytu na trhu, kde dlhodobo vedú dvojizbové byty. Pri kúpe nájomného bytu majiteľ nezíska len byt, ale aj garanciu, že ide o vopred premyslenú investíciu,“ dodáva Filip Žoldák.

Poláková

Ďakujem za pomoc a poradenstvo pri predaji môjho bytu v auguste 2014. Oceňujem najmä Váš profesionálny prístup a ochotu. Rada v budúcnosti doporučím vašu realitnú kanceláriu svojim priateľom a známym.

Poláková
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť