Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Ceny bytov padajú. Slováci majú chuť na trojizbáky

Investovať sú ochotní okolo 100-tisíc eur.

15. marca 2013 (tvnoviny.sk) - Ceny bytov na Slovensku padajú a realitná spoločnosť Herrys v tomto období zisťovala na vzorke tisíc ľudí, aké bývanie Slováci uprednostňujú. 

Najväčší záujem je o trojizbové byty (37 percent), dvojizbové by preferovalo 26 percent a štvorizbové 25 percent opýtaných.

Do jednoizbového bytu boli respondenti ochotní investovať 65-tisíc eur a do dvojizbového 75-tisíc eur. V prípade trojizbového bytu by priemerná investícia predstavovala 104-tisíc eur. Takmer polovica opýtaných preferuje v trojizbovom byte výmeru od 65 do 75 metrov štvorcových, prípadne nad 75 metrov štvorcových. Respondenti, ktorí preferujú bývanie v dvojizbovom byte, uprednostňujú výmeru v rozmedzí od 45 do 55 metrov štvorcových.

Štvorizbový byt mal podľa viac ako polovice opýtaných ponúkať plochu s rozlohou aspoň 90 metrov štvorcových.

Prioritou pre potenciálnych kupujúcich sa stáva aj riešenie parkovania. "Pre 90 % respondentov je parkovanie dôležité, vlastné parkovacie miesto v podzemnej garáži by uvítalo 39 percent, vyhradené parkovacie státie 32 percent z nich," zástupca spoločnosti Herrys Filip Žoldák.

Tomáš Géci

Bol som mimoriadne spokojný s ústretovým a profesionálnym prístupom kolektívu realitnej kancelárie HERRYS. Využil som aj služby sprostredkovania hypotekárneho úveru. Všetko prebehlo vysoko profesionálne a bez akýchkoľvek komplikácií. Realitnú kanceláriu určite odporučujem a v budúcnosti určite využijem ich služby.

Tomáš Géci
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť