Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Ceny bytov padajú. Slováci majú chuť na trojizbáky

Investovať sú ochotní okolo 100-tisíc eur.

15. marca 2013 (tvnoviny.sk) - Ceny bytov na Slovensku padajú a realitná spoločnosť Herrys v tomto období zisťovala na vzorke tisíc ľudí, aké bývanie Slováci uprednostňujú. 

Najväčší záujem je o trojizbové byty (37 percent), dvojizbové by preferovalo 26 percent a štvorizbové 25 percent opýtaných.

Do jednoizbového bytu boli respondenti ochotní investovať 65-tisíc eur a do dvojizbového 75-tisíc eur. V prípade trojizbového bytu by priemerná investícia predstavovala 104-tisíc eur. Takmer polovica opýtaných preferuje v trojizbovom byte výmeru od 65 do 75 metrov štvorcových, prípadne nad 75 metrov štvorcových. Respondenti, ktorí preferujú bývanie v dvojizbovom byte, uprednostňujú výmeru v rozmedzí od 45 do 55 metrov štvorcových.

Štvorizbový byt mal podľa viac ako polovice opýtaných ponúkať plochu s rozlohou aspoň 90 metrov štvorcových.

Prioritou pre potenciálnych kupujúcich sa stáva aj riešenie parkovania. "Pre 90 % respondentov je parkovanie dôležité, vlastné parkovacie miesto v podzemnej garáži by uvítalo 39 percent, vyhradené parkovacie státie 32 percent z nich," zástupca spoločnosti Herrys Filip Žoldák.

So spoločnosťou HERRYS spolupracujeme od roku 2011. Už po úvodných stretnutiach sme vedeli, že našim partnerom sa stala veľmi ústretová a proaktívna spoločnosť, ktorá vie vždy poskytnúť aktuálny stav na trhu s adekvátnymi odporúčaniami na zlepšenia predajných nástrojov. Vo veľmi krátkom horizonte sa ukázala ich predajná dravosť a na základe ich úspešných výsledkov spoločnosť HERRYS vyhrala aj našu vnútropodnikovú súťaž Najlepšieho predajcu za rok 2011. Ich predajné aktivity nám potvrdili, že vzájomná spolupráca nám prináša kvalitné zastupovanie pri predaji našich projektov.

Anita Štefány, sales and marketing manager GTC Real Estate
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť