Vyhľadávanie
Nové hľadanie


Bývanie na prahu prírody na skok od centra. Neuveríte kde!


Pozrite sa na nasledovnú snímku a skúste si tipnúť, kde v Bratislave sa nachádza toto miesto. Nie, nie je to Horský park, Koliba, Záhorská Bystrica ani Rusovce. Možno neuveríte, ale táto zelená lokalita sa nachádza v Petržalke. Ide o projekt Hájpark na Kutlíkovej ulici.


Množstvo zelene v okolí obydlia výrazne ovplyvňuje vnímanie kvality bývania a preto je zeleň po lokalite a cene jedným z najčastejšie uvádzaných kritérií pri výbere bytu. Z vizualizácií novostavieb máte často pocit, že domy sú priam obkolesené stromami a že život tam bude ako v parku. Až na mieste však zistíte, že tie košaté stromy z obrázku majú zatiaľ len 3 metre a kým dorastú do očakávanej veľkosti, budete na dôchodku. Tak toto sa vám v Hájparku nemôže stať, pretože projekt je situovaný priamo v prostredí lužného lesa a dospelé stromy tam dnes už reálne stoja. „Priestor bývalého technického areálu ma očaril už pri mojej prvej návšteve. Vedel som, že ak sa tu má niečo postaviť, musí to zachovať a podčiarkovať čaro prírody, ktoré tu cítiť zo všetkých strán,“ hovorí Drahan Petrovič, úspešný slovenský architekt, ktorý dlhé roky pôsobil v Kanade, kde sa špecializoval na výstavbu výškových obytných budov, a ktorý je zároveň architektom aj investorom projektu.


Myslí ekologicky


Pri koncipovaní projektu sa riadil princípmi ako sú Stavanie pre život (Building for Life) či BREEAM, na základe ktorých sa v Anglicku hodnotia a porovnávajú bytové projekty a ktoré kladú dôraz na funkčnosť, atraktivitu, vzťahy k okoliu, vytváranie komunít či ekologickú udržateľnosť. Keďže Hájpark sa nachádza v príjemnom prírodnom prostredí, developer sa k nemu snaží správať čo najpriateľskejšie. „Jedným projektom síce svet nezmeníme, ale ak všetkým, čo robíme, prispejeme k zlepšeniu životného prostredia, tak miesto, kde žijeme, bude o čosi zdravšie a náš život o čosi kvalitnejší,“ hovorí Petrovič. Okrem stavebných opatrení na zníženie energetickej spotreby a zlepšenie vnútornej klímy bytov, akými sú nadštandardné zateplenie fasád, okná s izolačným trojsklom či tienenie pomocou vonkajších žalúzií, projekt zahŕňa aj využívanie dažďovej vody v areáli či zavlažovanie parku vodou z vlastnej studne. „Vytvárame aj zázemie pre tých, ktorí používajú bicykel nielen rekreačne, ale aj ako ekologický dopravný prostriedok - v každom vchode je samostatná miestnosť na bicykle s uzamykaním, pre parkovanie bicyklov budú k dispozícii aj vonkajšie stojany a prístrešky. Dokonca sme pre veľký záujem cyklistov pristúpili k zvýšeniu kapacity týchto priestorov,“ dodáva Petrovič.


Podporuje tvorbu miestnej komunity


 


Projekt je od samého počiatku tvorený ako komunitné bývanie. To znamená, že developer buduje pre obyvateľov podmienky, ktoré podporia tvorbu dobrých susedských vzťahov. Kľúčovým prvkom je vlastný vnútroblokový park s rozlohou viac ako 4500 štvorcových metrov. Jeho základ tvoria existujúce stromy, ktoré sú doplnené novou výsadbou vrátane ovocných stromov. V parku ďalej budú kvety, záhony na pestovanie, bylinková záhradka, jazierko, dobrodružné ihrisko či miesto na grilovanie. Uprostred areálu sa bude nachádzať spoločenská miestnosť, ktorú budú môcť vlastníci využívať napríklad na organizáciu rôznych osláv či spoločných stretnutí.  „V prízemných priestoroch vybudujeme aj vlastnú škôlku a susedskú kaviareň. Všetky tieto aktivity majú za cieľ motivovať ľudí, aby svoj život žili v rámci komunity a nezostávali zatvorení za dverami svojich bytov,“ vysvetľuje Petrovič.


Vynikajúca lokalita


Lokalita je výhodná nielen kvôli úžasnej zeleni, ale aj výbornej dopravnej dostupnosti a občianskej vybavenosti. Vlastná škôlka a základná škola vzdialená len 250 metrov zabepečia, že sa vyhnete komplikovanému raňajšiemu rozvážaniu detí.  V centre ste autom za 10 minút a s hromadnou dopravou vám to potrvá len o niečo dlhšie. Zastávka autobusu je umiestnená neďaleko vstupu do areálu a do mesta sa tak dostanete rýchlo, lacno a ekologicky. Na svoje si prídu aj športovci. Okolie Hájparku totiž ponúka toľko možností aktívneho využitia voľného času, ako len máloktorá lokalita v Bratislave. Hneď v susedstve sú tenisové kurty, dostihová dráha či jazero Malý draždiak. Ranný beh absolvujete priamo v okolitých lesoch a korčule či bicykel vás dostanú na dunajskú hrádzu za dve minúty.


Flexibilné bývanie


Drahan Petrovič prednedávnom získal ako spoluautor bytového projektu Nový háj  ocenenie CE.ZA.AR. za najlepší obytný dom roka 2015. Porota v ňom  ocenila predovšetkým jeho flexibilitu, keď klienti dokonca mohli zasahovať do finálnej podoby fasády úpravami okien, loggii a balkónov. Flexibilta je kľúčová aj v Hájparku. Každý z bytov má viacero možných dispozícií a záujemca si môže bez navýšenia ceny vybrať tú, ktorá mu najviac vyhovuje. Navyše, v každom byte je takzvaný Flex priestor. Ide o samostatnú miestnosť s oknom, z ktorej na želanie klienta možno vytvoriť sklad, šatník, hosťovskú izbu či druhú kúpeľňu. Veľkou výhodou je, že flexibilita priestoru zostáva zachovaná aj do budúcnosti a priestor si môžete upravovať podľa toho, ako sa budú meniť potreby vašej rodiny. Na rozdiel od väčšiny súčasných novostavieb kladie Hájpark dôraz na presvetlenie celého bytu. To znamená, že každá kuchyňa má svoje vlastné okno a dokonca ho má aj väčšina kúpeľní. Hájpark tak ponúka kvalitu bývania porovnateľnú s rodinným domom.


Výstavba druhej etapy Hájparku bude ukončená na jar 2017. Jej súčasťou je 84 jedno- až päťizbových bytov s výmerou 36 – 142 m2. Výhradným predajcom projektu je Realitná kancelária Herrys z Bratislavy.


Kontakt na predajcu: 


Mgr. Marianna Fuksová
project manager
Realitná kancelária HERRYS
+421 948 271 888
marianna.fuksova-ZVNC-herrys.sk

Článok vyšiel tu: http://hn.hnonline.sk/pr-clanok/byvanie-na-prahu-prirody-na-skok-od-centra-neuverite-kde

Dušan Valent

"Ďakujem Herrys za profesionálny a nadštandardný servis. Pán Červenka, s ktorým som spolupracoval, je ochotný, flexibilný, má veľmi slušný prehľad o trhu a navyše výbornú angličtinu, čo sa v mojom prípade ukázalo ako veľká výhoda. Určite doporučujem každému so záujmom o maklérske služby na realitnom trhu".

Dušan Valent
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť