Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Byty na Hlbokej prenajímajú od 2-tisíc mesačne

Budova niekdajšej kliniky prebudovaná na byty nie je na predaj

18. februára 2013 (etrend.sk) - Pred vyše rokom a pol zrekonštruovaná národná kultúrna pamiatka naďalej ponúka byty na prenájom. Historickú budovu bývalej ortopedickej kliniky na Hlbokej ulici pod horským parkom v Bratislave prestavala britsko-indická skupina Vectra Group. Investor prichystal všetkých 27 bytov na prenájom, v súčasnosti zverejňuje aj ich ceny.

Veľké byty s vysokými stropmi boli od začiatku určené na prenájom, nie predaj. Dnes ich má v ponuke niekoľko realitných kancelárií, k dispozícii sú dvoj- až päťizbové jednotky. Najlacnejší dvojizbový byt s výmerou 85 m2 v štandarde a s kuchynskou linkou je v ponuke za 1 992 eur mesačne. Trojizbový s rozlohou 177 m2 a balkónom zase prenajímajú za 3 229 eur.

Dôvodom pre takéto rozhodnutie bola aj snaha developera mať náročne zrekonštruovaný objekt pod kontrolou, nakoľko je tu aj správcom. V prípade záujmu ponúka firma aj hotelové služby, súčasťou celého komplexu je niekoľko doplnkových služieb, vstup do relaxačnej zóny a jedno parkovacie miesto v garážach. Byty majú klimatizáciu a podlahové kúrenie.

Prestavba Hlbokej prebiehala od roku 2008 do jesene 2010. Okrem bytov tu možno nájsť relaxačnú zónu, reštaurácie, vinicu, kaviareň i menšie obchodné prevádzky. Parkovanie tvoria dve podlažia pod centrálnym nádvorím, dokopy je k dispozícii 54 miest.

Podobný model prenájmu zvolila aj stavebná spoločnosť PSJ Hydrotranzit, ktorá stojí za projektom City Gate na Gorkého ulici v centre hlavného mesta. Tu sú však cenovky bytov zariadených v štandarde výrazne nižšie ako pod kopcom – niekde na úrovni okolo 10 eur/m2. Nevýhodou je absencia parkovania priamo v dome.

Poláková

Ďakujem za pomoc a poradenstvo pri predaji môjho bytu v auguste 2014. Oceňujem najmä Váš profesionálny prístup a ochotu. Rada v budúcnosti doporučím vašu realitnú kanceláriu svojim priateľom a známym.

Poláková
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť