Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Byty na Hlbokej prenajímajú od 2-tisíc mesačne

Budova niekdajšej kliniky prebudovaná na byty nie je na predaj

18. februára 2013 (etrend.sk) - Pred vyše rokom a pol zrekonštruovaná národná kultúrna pamiatka naďalej ponúka byty na prenájom. Historickú budovu bývalej ortopedickej kliniky na Hlbokej ulici pod horským parkom v Bratislave prestavala britsko-indická skupina Vectra Group. Investor prichystal všetkých 27 bytov na prenájom, v súčasnosti zverejňuje aj ich ceny.

Veľké byty s vysokými stropmi boli od začiatku určené na prenájom, nie predaj. Dnes ich má v ponuke niekoľko realitných kancelárií, k dispozícii sú dvoj- až päťizbové jednotky. Najlacnejší dvojizbový byt s výmerou 85 m2 v štandarde a s kuchynskou linkou je v ponuke za 1 992 eur mesačne. Trojizbový s rozlohou 177 m2 a balkónom zase prenajímajú za 3 229 eur.

Dôvodom pre takéto rozhodnutie bola aj snaha developera mať náročne zrekonštruovaný objekt pod kontrolou, nakoľko je tu aj správcom. V prípade záujmu ponúka firma aj hotelové služby, súčasťou celého komplexu je niekoľko doplnkových služieb, vstup do relaxačnej zóny a jedno parkovacie miesto v garážach. Byty majú klimatizáciu a podlahové kúrenie.

Prestavba Hlbokej prebiehala od roku 2008 do jesene 2010. Okrem bytov tu možno nájsť relaxačnú zónu, reštaurácie, vinicu, kaviareň i menšie obchodné prevádzky. Parkovanie tvoria dve podlažia pod centrálnym nádvorím, dokopy je k dispozícii 54 miest.

Podobný model prenájmu zvolila aj stavebná spoločnosť PSJ Hydrotranzit, ktorá stojí za projektom City Gate na Gorkého ulici v centre hlavného mesta. Tu sú však cenovky bytov zariadených v štandarde výrazne nižšie ako pod kopcom – niekde na úrovni okolo 10 eur/m2. Nevýhodou je absencia parkovania priamo v dome.

So spoločnosťou HERRYS spolupracujeme od roku 2011. Už po úvodných stretnutiach sme vedeli, že našim partnerom sa stala veľmi ústretová a proaktívna spoločnosť, ktorá vie vždy poskytnúť aktuálny stav na trhu s adekvátnymi odporúčaniami na zlepšenia predajných nástrojov. Vo veľmi krátkom horizonte sa ukázala ich predajná dravosť a na základe ich úspešných výsledkov spoločnosť HERRYS vyhrala aj našu vnútropodnikovú súťaž Najlepšieho predajcu za rok 2011. Ich predajné aktivity nám potvrdili, že vzájomná spolupráca nám prináša kvalitné zastupovanie pri predaji našich projektov.

Anita Štefány, sales and marketing manager GTC Real Estate
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť