Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Aktuálne: Slováci a sťahovanie

18. apríla (svet-komunikacie.sk) - Až 86% Slovákov je ochotných zmeniť lokalitu, v ktorej momentálne býva. Najčastejším dôvodom je atraktívna cena nového bytu (46%), vyšší štandard (24%) či väčší byt (19%).Až tretina respondentov prieskumu by pritom dokázala investovať do kúpy nehnuteľnosti 50% finančný vklad.

Takmer polovica respondentov, ktorí sa zapojili do prieskumu, býva v súčasnosti mimo Bratislavy a bývanie by menili najmä pre atraktívnejšiu cenu. Lokalita je jedno z najdôležitejších kritérií, ktoré rozhoduje o výbere nového bytu či domu. Oddychová zeleň, dopravná dostupnosť, parkovanie a občianska vybavenosť sú jednými z hlavných požiadaviek, ktoré by okolie „ideálneho“ bývania malozahŕňať.

Napriek vysokému dopytu po bývaní s výhľadom výsledky prieskumu ukazujú, že viac ako polovica respondentov preferuje bývanie do štvrtého podlažia. Dôležitou prioritou pre potenciálnych kupujúcich sa stáva aj riešenie parkovania. Pre 90% respondentov je parkovanie dôležité, vlastné parkovacie miesto v podzemnej garáži by uvítalo 39%, vyhradené parkovacie státie 32% z nich.

Najväčší záujem bol o 3-izbové byty (37%), 2-izbové byty (26%) a 4-izbové byty (25%). Takmer polovica opýtaných preferuje v rámci 3-izbového bytu výmeru od 65 do 75m2, prípadne nad 75m2. Respondenti, ktorí preferujú bývanie v 2-izbovom byte uprednostňujú výmeru v rozmedzí od 45 do 55m2. Štvorizbový byt by podľa viac ako polovice opýtaných mal mať najmenej 90m2. Požiadavky na štandard bytu boli u respondentov pomerne vyrovnané, tretina preferuje holobyt, tretina kompletné vybavenie bytu bez kuchynskej linky a tretina kompletné vybavenie s kuchynskou linkou.

Zaujímavé sú tiež predstavy o ideálnej cene bytov. Do jednoizbového bytu sú respondenti ochotní investovať 65 tisíc EUR, do dvojizbového bytu 75 tisíc EUR a do trojizbového v priemere 104 tisíc EUR. 

Jana Lackovičová

"Celý proces hľadania nájomcu až po uzavretie zmluvy prebehol na veľmi vysokej profesionálnej úrovni. Pri našom rozhodovaní, s ktorou spoločnosťou budeme spolupracovať výrazným spôsobom rozhodla osobnosť a prístup pána Daněka. Touto cestou chceme vyjadriť naše poďakovanie a dúfame, že s ním budeme aj naďalej spolupracovať."

Jana Lackovičová
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť