Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Skybox skúša predaj po novom


30. novembra 2012 (www.etrend.sk) - Pokiaľ predaj bytov nenapreduje tak rýchlo, ako si developer predstavuje, na rad prichádzajú nové stratégie či zmeny. Petržalský 128-bytový projekt Skybox na Pajštúnskej ulici ide podobnou cestou. Pol roka po kolaudácii prináša zľavy a niekoľko zmien, ktoré majú pomôcť jeho naplneniu.


Developerská spoločnosť Realcorp zmenila aj predajcov, pôvodný Lexxus tu už nefiguruje, a okrem iných ho nahradil Bond Reality, či Herrys. Komplex ponúka v štyroch vzájomne prepojených domoch s väčším nádvorím byty za cenovky na úrovni 2- až 2 200 eur za štvorcový meter vrátane DPH. Podľa oficiálnej webstránky je pedaných približne 10 percent kapacity.


K dispozícii je aj 177 státí v podzemných garážach, kde šli ceny mierne nadol ešte vo februári tohto roka, miesto zlacnelo z 15-tisíc eur na 14 600 vrátane DPH. Ďalšie státia vzniknú v okolí projektu, tie budú vo vlastníctve mesta a teda by mali byť dostupné voľne.


Za Skyboxom stojí spoločnosť Realcorp Development, ktorá pracuje na dokončení ďalšieho petržalského projektu pomenovaného Solar. Na Budatínskej ulici hlbšie v bratislavskej štvrti ponúka najmä dvojizbové byty, celkovo v prvej fáze postavila 145 jednotiek. Tu sa cenovky pohybujú na úrovni od 1 660 po viac než 2 100 eur za štvorec.

Moja prvá skúsenosť s realitnou kanceláriou pri predaji bytu v centre Bratislavy nebola dobrá. Táto 'všetko-v-jednom' (človeku) realitka s nižšou províziou zrejme fungovala tak, že jej starosti skončili zverejnením inzerátu na internete. Ak sa pošťastilo, zarobili svoje percentá z predaja, ak nie, veľa námahy ich to nestálo. Keď sa pár mesiacov nič nedialo, hľadal som alternatívu a tentokrát som mal viac šťastia. Pán Jablonka z realitnej kancelárie HERRYS je očividne človek, ktorý sa vyzná, a ktorého jeho práca baví. Áno, provízia bola vyššia, ale mal som možnosť pozorovať profesionála v akcii. Naučil som sa, že záleží na tom, ako urobiť fotky z bytu, aby z nich bolo vidieť jeho prednosti. Aj to, že je dôležité mať prehľad o cenách nehnuteľností, aby sa cena stanovila primerane. S obdivom som sledoval, ako pán Jablonka prezentoval byt záujemcom aj ako hľadal spôsoby, ako ich prilákať. Byt sme predali v rozumnom čase za cenu, s ktorou som bol spokojný ja a myslím aj kupujúci. Dobre padlo, že formality (kúpno-predajná zmluva, kataster, dokonca kooordninácia s bankou poskytujúcou úver kupujúcim) sa ma takmer netykali. Všetko predpripravili v HERRYS.
Myslím, že tá vyššia provízia stála za to.

BR
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť