Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Najviac nepredaných bytov v Bratislave sú trojizbové

27. apríla 2013 (bratislavskenoviny.sk) - Najväčší podiel z nepredaných bytov v Bratislave počas 1. štvrťroka 2013 tvorili 3-izbové byty. Z celkového počtu 2885 bytov ich je 38 %. Informovala o tom na základe vlastného prieskumu realitná kancelária HERRYS. "Najväčšia ponuka je už tradične v kategórii trojizbových bytov, nasledované sú dvojizbovými," uviedla spoločnosť HERRYS.

Celkový podiel 2-izbových bytov dosiahol 36 %, 4-izbových 13 % a 1-izbových 10 %. V porovnaní s ostanými kategóriami je momentálne na trhu hlavného mesta najmenej bytov k dispozícii s 5 a viac izbami. Ich podiel celkovo predstavuje zhruba 3 %. "Spoločnosť HERRYS eviduje najviac nepredaných bytov v Bratislave I a Bratislave II, najmenej v Bratislave IV. V mestskej časti Bratislava V je najviac dokončených nepredaných bytov," konštatovala realitná kancelária.

Počas prvých troch mesiacov tohto roka kopíroval dopyt po bytoch ich ponuku. Okrem 3-izbových bytov sú obľúbené aj 2-izbáky. V ich prípade je záujem kupujúcich podporený najmä poklesom ceny, vďaka ktorému sú dostupnejšie pre širšiu vrstvu záujemcov. "Veľkú porciu predaných dvojizbových bytov tvoria najlacnejšie bývania v rekonštruovaných objektoch," zhodnotila spoločnosť.

Dušan Valent

"Ďakujem Herrys za profesionálny a nadštandardný servis. Pán Červenka, s ktorým som spolupracoval, je ochotný, flexibilný, má veľmi slušný prehľad o trhu a navyše výbornú angličtinu, čo sa v mojom prípade ukázalo ako veľká výhoda. Určite doporučujem každému so záujmom o maklérske služby na realitnom trhu".

Dušan Valent
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť