Vyhľadávanie
Nové hľadanie

Kúpa bytu na prenájom je výhodná investícia

Spoločnosť HERRYS ponúka investičné byty v projekte River Park

3. júna 2013 (mediahit.sk) – Investícia do bytu na prenájom je jednou z možností, ako si finančne prilepšiť a zároveň zhodnotiť svoje peniaze. Spoločnosť HERRYS zaradila do svojej ponuky investičné byty v projekte River Park Long Stay Apartments, ktoré je možné kúpiť už priamo s nájomníkom. Je investícia do luxusného bytu na prenájom dobrý nápad? Odborník zo spoločnosti HERRYS radí, ako postupovať a čomu sa vyhnúť. Výhody kúpy investičného bytu s nájomníkom. 

V prípade investovania do nájomného bytu ide o hmotný majetok, ktorým majiteľ reálne disponuje, čo sa nedá povedať napríklad o investícii do cenných papierov. Majiteľ pritom kúpou nájomného bytu zarába dvoma spôsobmi - má zisk z nájomného a súčasne nehnuteľnosť postupne získava na hodnote. „O luxusné byty bol v roku 2012 v Bratislave veľký záujem, takmer všetky sa vypredali. V prípade River Park Long Stay Apartments na cenu vplýva aj výborná poloha a vysoká úroveň bývania. O ich atraktivite svedčí aj fakt, že sú všetky byty v súčasnosti prenajaté,“ uviedol partner spoločnosti HERRYS, Filip Žoldák.

Špeciálnou výhodou kúpy bytu s nasťahovaným nájomníkom je, že odpadá nutnosť zháňať vhodných obyvateľov. Investícia sa tak začína okamžite vracať. River Park Long Stay Apartments ponúka služby na úrovni päťhviezdičkového hotela, ktoré pomôžu prilákať a udržať potenciálnych nájomníkov.

Investícia do nájomného bytu = automatický zisk?

Napriek dlhodobo vysokému dopytu po bývaní v novostavbách nemusí každý projekt zaznamenať úspech. Kúpe bytu na prenájom by mal predchádzať intenzívny prieskum trhu o vývoji cien nehnuteľností a charaktere dopytu. Je tiež potrebné získať čo najviac informácií o samotnej nehnuteľnosti a jej okolí, aby sa majiteľ časom nestretol s nepríjemnými prekvapeniami. Kúpa investičného bytu môže byť preto časovo náročná a investícia sa aj tak nemusí vydariť. Pre zníženie rizika sa preto odporúča spolupracovať s profesionálmi. „Naša spoločnosť sa okrem predaja nehnuteľností dlhodobo špecializuje na prieskumy a analýzu bratislavského realitného trhu. Vypracovávame kvartálne a celoročné analýzy vývoja trhu s rezidenčnými nehnuteľnosťami. Zároveň pre každý projekt, ktorý predávame, vypracujeme samostatnú analýzu jeho perspektívy do budúcnosti. Napríklad ponukou v River Park Long Stay Apartments sa HERRYS prispôsobuje dopytu na trhu, kde dlhodobo vedú dvojizbové byty. Pri kúpe nájomného bytu majiteľ nezíska len byt, ale aj garanciu, že ide o vopred premyslenú investíciu,“ dodáva Filip Žoldák. 

Moja prvá skúsenosť s realitnou kanceláriou pri predaji bytu v centre Bratislavy nebola dobrá. Táto 'všetko-v-jednom' (človeku) realitka s nižšou províziou zrejme fungovala tak, že jej starosti skončili zverejnením inzerátu na internete. Ak sa pošťastilo, zarobili svoje percentá z predaja, ak nie, veľa námahy ich to nestálo. Keď sa pár mesiacov nič nedialo, hľadal som alternatívu a tentokrát som mal viac šťastia. Pán Jablonka z realitnej kancelárie HERRYS je očividne človek, ktorý sa vyzná, a ktorého jeho práca baví. Áno, provízia bola vyššia, ale mal som možnosť pozorovať profesionála v akcii. Naučil som sa, že záleží na tom, ako urobiť fotky z bytu, aby z nich bolo vidieť jeho prednosti. Aj to, že je dôležité mať prehľad o cenách nehnuteľností, aby sa cena stanovila primerane. S obdivom som sledoval, ako pán Jablonka prezentoval byt záujemcom aj ako hľadal spôsoby, ako ich prilákať. Byt sme predali v rozumnom čase za cenu, s ktorou som bol spokojný ja a myslím aj kupujúci. Dobre padlo, že formality (kúpno-predajná zmluva, kataster, dokonca kooordninácia s bankou poskytujúcou úver kupujúcim) sa ma takmer netykali. Všetko predpripravili v HERRYS.
Myslím, že tá vyššia provízia stála za to.

BR
Chcem predať
svoju nehnuteľnosť
Chcem
kúpiť nehnuteľnosť